top of page
_DSC2343.jpg

פסיכותרפיסט מוסמך, מטפל בגישת Present Therapy ומנחה קבוצות. בעל ניסיון רב בעבודה טיפולית עם אוכלוסיות שונות, ומביא עימי מומחיות בשילוב כלים מתחום השטח, מיומנויות קדומות והספורט האתגרי במרחב הטיפולי.

לעולם הטיפול הרגשי הגעתי מתחום השיקום הפיזי,  אחרי שנים רבות בעבודה כפיזיותרפיסט (מוסמך BPTׂ), ומתוך הבנה מעמיקה של הקשר גוף-נפש וההשפעה העמוקה שלהם זה על זה.

Present Therapy היא גישה טיפולית המשלבת דרכים יצירתיות וערוצי הבעה מגוונים, המאפשרים לטווח רחב של אוכלוסיות להרחיב ולהעמיק את המגע והמפגש שלהן עם הרגע הזה- ההווה, ויוצרת סינתזה בין תפיסות פסיכואנליטיות, תרפיות בהבעה ויצירה, בודהיזם, אקו-פסיכולוגיה וטכניקות טיפול ממוקדות הווה המדגישות את נוכחות הגוף במפגש הטיפולי.

מתוך הניסיון המקצועי שרכשתי לאורך השנים, ובהתמחות בעבודה עם ילדים ובני נוער, אני מנכיח בתהליך הטיפולי את הטבע כמרחב אחר, מאפשר, מאתגר ופותח, ואת מרכיב ההרפתקאה- משחק בטבע, מיומנויות קדומות, ספורט אתגרי ועוד.

בתהליכים הטיפוליים שאני מוביל אני משלב עבודה הוליסטית גוף-נפש, המתבצעת  במרחבי הטבע וכוללת שיחה, משחק, התמודדות וחוויה כדרך להתבוננות והתפתחות.

שיטה המשלבת טיפול וחקירה של הנפש בשילוב עם שהות בטבע- כשותף המזמן הזדמנויות להכרה וצמיחה אישית.

בטיפול המסורתי המפגש בין המטפל למטופל מתקיים לרוב בחלל סגור, בקליניקה מסודרת ובמרחב המזמן ישיבה פאסיבית ושיחה.

עבור רבים מאיתנו, זהו מרחב שנוגד פעמים רבות את הצורך הטבעי בתנועה, גירויים וכלים השלכתיים המסייעים להביע רגשות ותחושות שקשה להביע בשיחה "רגילה". זה נכון למבוגרים, לבוגרים צעירים ובוודאי גם לילדים ובני נוער- שלא מורגלים ולא רוצים "לשבת ולדבר".

פסיכותרפיה קשובת טבע והרפתקאה נותנת מענה בדיוק לקושי הזה.

זוהי גישה טיפולית המזמנת מפגש אחר עם העצמי, בחינה של יכולות פיזיות ורגשיות, פריצת מחסומים ואתגור עצמי שקשה להשיג בקליניקה בנויה. ההרפתקאה הבאה לידי ביטוי בטיפול בדמות משחקים בטבע, התנסות במיומנויות קדומות (גילוף, חץ וקשת, טיפוס, הבערת אש ועוד ועוד), פעילות אתגרית ועוד- מתחברת לקול הפנימי ומסייעת לו לצאת החוצה.

המרחב כולו הופך לחלק מהטיפול ומסייע למטופלים להביע את עצמם, להתמודד עם חרדות, פחדים ואמונות עצמיות כוזבות בצורה מוגנת ומוחזקת. היציאה ממעגל הנוחות אל מעגל האתגר ומשם לצמיחה אישית- נעשית בצורה הדרגתית, מודעת ובהתאם למאפיינים של כל מטופל.

  • בוגר מסלול ומטפל מוסמך פסיכותרפיה בגישת present therapy. מרכז טבע ומהות. מוכר ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.

  • בוגר תואר ראשון בפיזיותרפיה BPT- physical therapy. אוניברסיטת חיפה.

  • מוסמך לימודי תעודה לטיפול בגישה הנרטיבית. מכון ברקאי.   

  • קורס הדרכת הורים בשיטת "הסמכות החדשה". מרכז שניידר.

  • הסמכה לטיפול בילדים עם קשיי למידה ותפקוד בגישת "שתי חרבות". מרכז טיפולי שתי חרבות-לוחמי האור, חוות חפציבה.

  • מנחה קבוצות בשילוב Creative arts therapy. המכללה לרפואה הוליסטית, כרכור.

  • מטפל באמצעות דמיון מודרך. המכללה לרפואה הוליסטית, כרכור.

  • קורס מיומנויות חיים בטבע והדרכה. ארגון שומרי הגן.

  • מוסמך קורס הנחיית קבוצות, מכון תפנית- האוניברסיטה הפתוחה.

  • מדריך בכיר לגלישת צוקים וטיפוס ספורטיבי. תעודה המוכרת על ידי משרד התרבות והספורט.

bottom of page